ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ!!!

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,
Όπως σίγουρα έχετε πληροφορηθεί ,από την Τετάρτη αρχίζει υποχρεωτική τηλεκπαίδευση για όλους τους μαθητές του Δημοτικού από τις 14.00 έως τις 17.00.
Αυτό σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι να προσαρμόσουμε κατάλληλα το πρόγραμμα ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ μας που επηρεάζονται από το παραπάνω μέτρο.
Θα θέλαμε λοιπόν να σας ενημερώσουμε ότι :
✅ Τη ΔΕΥΤΕΡΑ 16 Νοεμβρίου όλα τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά σύμφωνα με το έως τώρα πρόγραμμά μας.
✅ Η ΤΡΙΤΗ 17 Νοεμβρίου είναι επίσημη αργία και για τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών με απόφαση της πολιτείας, οπότε δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα.
✅ Από ΤΕΤΑΡΤΗ 18 Νοεμβρίου θα ακολουθήσουμε το νέο μας πρόγραμμα
( ΠΡΟΣΟΧΗ ! οι αλλαγές αφορούν μόνο σε συγκεκριμένα τμήματα των μικρών τάξεων)
✅ Για τις αλλαγές του προγράμματος θα ενημερωθείτε με mail έως αύριο το βράδυ (παρακαλούμε να ελέγχετε και την ανεπιθύμητη αλληλογραφία - spam ).
Σας διαβεβαιώνουμε ότι για ακόμα μια φορά θα φροντίσουμε να κάνουμε το καλύτερο δυνατόν έτσι ώστε να μην διαταραχθεί το υπόλοιπο πρόγραμμα των παιδιών , έχοντας ως γνώμονα την άψογη συνεργασία με τους γονείς, την καλή ψυχολογία των μαθητών μας και διατηρώντας φυσικά την ποιότητα της διδασκαλίας μας.
Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για την εμπιστοσύνη και τη συνεργασία σας .
Η ομάδα του BIG BEN.

STAY SAFE!!!

Αγαπητοί γονείς,
Δεδομένων των συνθηκών και μετά τις αποφάσεις του Υπ. Παιδείας, από σήμερα και έως τις 17/11 το σχολείο μας θα λειτουργεί με διαδικτυακά μαθήματα λόγω της αναστολής της δια ζώσης λειτουργίας μας στην οποία έχουμε τεθεί από σήμερα το πρωί.
Ωστόσο,από αύριο η λειτουργία του σχολείου μας θα συνεχιστεί αδιάκοπα έτσι ώστε οι μαθητές μας να διατηρήσουν την εκπαιδευτική τους καθημερινότητα και να παραμείνουν συγκεντρωμένοι και προσηλωμένοι στα μαθητικά τους καθήκοντα, μέχρι να επιστρέψουμε στην δια ζώσης εκπαίδευση.
Με εκτίμηση ,
η ομάδα του